Valgomojo stalai

Stalo paieška nėra toks lengvas darbas kaip gali atrodyti iš pirmos pažiūros. Renkantis svarbu atkreipti dėmesį į daugelį niuansų – nuo erdvės matmenų iki namų stiliaus, nuo stalo medžiagos iki funkcionalumo, spalvos ir formos. Taigi, paskaitykite baldininkų patarimus ir susipažinkite su stalų ypatumais prieš įsigyjant.

“Kėdė-stalas” asortimente esantys valgomojo stalai atitiks kiekvieno poreikius. Rinkoje jau dešimtmečius dirbantys baldininkai parinko tik geriausią kainos ir kokybės santykį turinčius baldus, kad jūsų pasirinkimas taptų dar lengvesnis. 

Original price was: 1150,00 €.Current price is: 690,00 €.

Original price was: 1100,00 €.Current price is: 650,00 €.

Original price was: 1200,00 €.Current price is: 650,00 €.

Original price was: 1390,00 €.Current price is: 690,00 €.

Original price was: 890,00 €.Current price is: 350,00 €.

Original price was: 1150,00 €.Current price is: 390,00 €.

Original price was: 1200,00 €.Current price is: 690,00 €.

Original price was: 1150,00 €.Current price is: 690,00 €.

Original price was: 1350,00 €.Current price is: 850,00 €.

Original price was: 1350,00 €.Current price is: 850,00 €.

Lietuviški valgomojo stalai

Lietuviški valgomojo stalai yra gaminami iš itin kokybiškų medžiagų ir įvairių stilių atsižvelgiant į Lietuvos šeimų tradicijas bei vertybes. Dažnai naudojamas buko ar ąžuolo medis ir dažytas metalas kojelėms – kombinacija, suteikianti erdvei gamtos jausmą, o stalui tvirtumą.  

Tiesa ta, kad lietuviški valgomojo stalai garsėja kartais labai paprastais, o kartais labai išskirtiniais produktų dizainais, tačiau visada – kokybiškais. Lietuvos baldininkų įgūdžiai dažnai siejasi su rankų darbo tradicijomis, kurios leidžia sukurti lietuviams atpažįstamus ir jau pamėgtus baldus.

Kitų šalių kokybiški valgomojo stalai

Jeigu jus žavi kitoniškas, elegantiškas ar išskirtinėmis detalėmis pasižymintis stilius, “Kėdė-stalas” asortimente rasite stalus iš kitų šalių. 

Itališki, ispaniški, prancūziški ir vokiški valgomojo stalai taip pat yra papildę mūsų asortimentą. Tad jei norisi sukurti itališką, ispanišką ar prancūzišką stilių, neprireiks važiuoti tūkstančius kilometrų, kad parsigabentumėte baldus iš Europos pietų. Mes tai padarėme už jus. Galėsite padėkoti vėliau.

Taigi, pasidairykite ir kitose mūsų baldų kategorijose – valgomojo kėdės, kavos staliukai, minkšti kampai, sofos ir lovos. Taip galėsite susikurti mažąją Italiją, Ispaniją ar įnešti prancūziško prieskonio į savo namus.

Kuris stalviršis jums tinkamiausias?

Mediniai valgomojo stalai: Faneruotės stalviršis

Medienos faneruotė – tai nuo rąsto atpjautas natūralaus medžio sluoksnis. Tai yra gamtos sukurta medžiaga, todėl šis sluoksnis niekada nebūna pasikartojantis ir turi orginalius, dekoratyvius medienos raštus. 

Feneruotę išgauti yra naudojamos specialios sudėtingos technologijos, o plokštei sukurti naudojamos aukščiausios kokybės rinktinė mediena bei rišamos medžiagos.

Medžio plokštę galima toliau apdirbti beicuojant ir lakuojant bei suteikti įvairių spalvų ir atspalvių, kaip “Wenge” arba natūralaus ąžuolo. 

Medienos faneruotės stalviršio privalumai:

 • Natūralumas: Faneruotas medinis stalviršis pasižymi natūralios medžio spalvomis ir tekstūra, o medžio raštas yra unikalus.
 • Ilgaamžiškumas: Faneruotas medis gali būti pakankamai tvirtas, ypač jei jis yra kokybiškai pagamintas ir tinkamai apdorotas. Tai padidina stalviršio atsparumą įbrėžimams, deformacijoms ir temperatūros svyravimams.
 • Gan lengva priežiūra: Medienos faneruotė gali būti apdorota specialiais lakais arba aliejais, kurie padeda apsaugoti paviršių nuo dėmių ir lengvina valymą bei priežiūrą. 
 • Mažesnė kaina: palyginus su medžio masyvo stalais, feneruotės stalai yra daug pigesni, o atrodo lygiai tiek pat natūraliai ir estetiškai. 


Kiti ypatumai:

 • Palyginus su kitais: Medžio masyvo stalai ilgaamžiškumu feneruotės stalus lenkia.
 • Saugokite: Fiziškai pažeidus, gali būti sunku atnaujinti. 
 • Priežiūra: nešvarumus nuo stalviršio lengvai pašalinsite drėgna šluoste ir virtuvės ar indų plovikliu. 

Mediniai valgomojo stalai: Dažyti stalviršiai

Medienos plaušų plokštės stalviršiai gaminami suspaudžiant medienos pluoštą ir klijus. Gauta masė yra apdirbama ir išgaunamas vientisas, tankus stalviršis.

Stalviršis gali būti papildomai padengtas stiklu, faneruotas ar kitaip apdorotas, siekiant suteikti stalui daugiau funkcionalumo ir šiuolaikiškos išvaizdos.

Tokie mediniai valgomojo stalai toliau yra dengiami matiniais arba blizgiais dažais, kurių populiariausios spalvos yra balta, juoda ir pilka. 

Dažytos medienos plokštės stalviršio privalumai:

 • Estetika: Dažyti medienos plaušų plokštės stalviršiai suteikia galimybę pasirinkti iš įvairių spalvų ir tekstūrų, pritaikant juos įvairiems dizaino sprendimams ir interjero stiliams.
 • Apsauginis sluoksnis: Dažymas gali būti kartu su apsauginiu sluoksniu, kuris apsaugo stalviršį nuo įbrėžimų, dėmių ar drėgmės įsiskverbimo, todėl tai gali padidinti stalviršio ilgaamžiškumą.
 • Lygumas: Dažyti medienos stalviršiai yra lygūs, ne poringi ir be išsikišimų, tai sukuria vientisą ir maloniai glotnų paviršių. 


Kiti ypatumai:

 • Jautrumas drėgmei: Net jei dažai yra atsparūs vandeniui, medienos plaušų plokštės gali būti linkusios įsisavinti drėgmę, todėl reikia saugoti paviršių nuo drėgmės pertekliaus. 
 • Saugokite paviršių: dažyti paviršiai turi būti saugomi nuo agresyvių skysčių, kaip skiedikliai, acetonas, rūgštys ir pan.). Aštrūs daiktai ir smūgiai gali palikti įdužimo žymes ant dažyto paviršiaus. Netinka abrazyvinės ar chloro turinčios priemonės bei kietos kempinės.
 • Priežiūra: Naudokite švelnias plovimo priemones ir vos drėgną minkštą šluostę arba poliravimo skysčius tinkančius susilietimui su maistu.

Mediniai valgomojo stalai: Laminuoti stalviršiai

Mediniai stalai su laminuotu stalviršiu yra pagaminami medienos drožlių plokštę iš abiejų pusių dengiant specialiu medžio imitaciją vaizduojančiu laminatu. Taip stalviršiui yra suteikiamas atsparumas, estetiškas blizgesys ir apsauga.

Laminuoti mediniai stalai yra idealus pasirinkimas ieškantiems piniginei draugiško varianto, kuris atitiktų gerus estetikos ir praktiškumo rodiklius.

Mediniai stalai su laminuotais stalviršiais pasižymi:

 • Natūralumu: Laminuoti medienos drožlių plokštės stalviršiai suteikia natūralaus medžio išvaizdos jausmą ir estetiką.
 • Praktiška: Laminato danga užtikrina trumpalaikį atsparumą drėgmei, aukštesnei temperatūrai ar įbrėžimams. 
 • Gera kaina: toks medinis stalas yra bene populiariausias ir pigiausias variantas, tačiau praktiškumu ir estetika labai nenusileidžiantis kitoms opcijoms. 
 • Higieniškas: Kadangi laminatas yra neporingas paviršius, jis nesuteikia sąlygų bakterijoms kauptis. Tai ypač aktualu sąlyčiui su maistu turinčioms aplinkoms. 


Kiti ypatumai:

 • Saugokite nuo didelio karščio: paviršiaus negalima priliesti su itin karštais daiktais, kaip arbatinukai, keptuvės, ar lygintuvas. Visada naudokite termoizoliacinius padėkliukus, kitaip paviršius gali išsilydyti ir deformuotis. 
 • Saugokite nuo šalčio: nerekomenduojama atitirpinti ant paviršiaus tiesiogiai padėtų šaldytų produktų. Temperatūrų kontrastas gali nulemti deformacijas. 
 • Saugokite nuo aštrių daiktų: nepjaustykite ar kitaip neapdorokite maisto ant paviršiaus.
 • Priežiūra: paviršius valykite silpname šarminiame skystyje (kaip skystas muilas) sudrėkintu skudurėliu. 

Medžio masyvo stalai - Ąžuoliniai stalai

Ąžuolo masyvo stalviršiai gaminami iš natūralaus aukščiausios klasės medžio, kuris yra išpjaunamas iš ąžuolo medienos lentų ar blokų. Vėliau ąžuolo masyvo stalviršis yra apdirbamas – šlifuojamas, poliruojamas ir galutinai apdorojamas (pvz. dengiamas laku arba aliejumi), kad būtų suteiktas švytėjimas, apsauga ir išlaikyta natūrali ąžuolo išvaizda.

Ažuolo masyvo stalas išsaugo savo natūralumą, tekstūrą ir spalvą, suteikiančius išskirtinę ir itin elegantišką išvaizdą.

Ąžuoliniai stalai – privalumai:

 • Estetika: ąžuolas yra medis su išskirtine ir elegantiška tekstūra bei spalva. Ąžuolo masyvo stalai pasižymi unikalia medžio rašto įvairove.
 • Ilgaamžiai: ąžuolo masyvo stalai yra vieni iš stipriausių ir tvirčiausių medžių stalviršiams, todėl stalai yra ilgaamžiai ir atsparūs pažeidimams bei deformacijoms.
 • Vertės išsaugojimas: Stalai iš ąžuolo masyvo yra laikomi vertingais baldais, kurie išlaiko aukštą vertę ir yra ilgalaikė investicija į interjerą.

Kiti ypatumai:

 • Jautrūs: tiesioginiams saulės spinduliams ir kitiems šviesos šaltiniams. Dėl šių spindulių poveikio gali pasikeisti spalvos sodrumas.
 • Priežiūra: valyti galima tik neutralaus skysto muilo tirpale sudrėkintu vos drėgnu audiniu. Nuvalius nusausinkite.
 • Ilgalaikė apsauga: Vienintelė apsauga yra specialus vaškas ir natūralaus medžio paviršių priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra palmių ar parafino aliejaus.
 • Saugokite: Neleiskite dėmėms nudžiūti ant stalviršio paviršiaus, nes gali susidaryti nepašalinamos dėmės. Neleiskite sąlyčio su metaliniais daiktais. 

Keraminiai stalai

Jeigu mediniai stalai netinka jūsų dizaine ar tiesiog jums ne prie širdies, tuomet jums gali patikti keraminiai stalai ar stiklo keramikos stalviršiai. Šie suteikia visai kitokį, prabangų estetinį pojūtį bei pasižymi aukštais standartais.

Keraminiai stalai išvaizda atrodo visai kaip natūralus akmuo, o praktiškumu lenkia daugelį kitų tipų stalų. Tai stalas, kuris atrodo itin prabangiai, nesukelia problemų ir yra ilgalaikė investicija į jūsų erdvę. 

H3 Keraminiai stalai – privalumai:

 • Ilgaamžiai: keraminiai stalai naudojami intensyviai kasdien nesusidėvi net ir po daugelio metų.
 • Praktiški: keraminiai stalai puikiai tinka virtuvei, nes jie nesugeria jokių skysčių ar kvapų, neįgeria riebalų ir nepalieka dėmių. Jie atsparūs braižymui, karščiui, dėvėjimuisi, UV spinduliams bei vandeniui.
 • Higieniški: toks paviršius nėra tinkamas bakterijoms gyventi, tad labai tinka virtuvei ir švariai aplinkai palaikyti.
 • Natūralūs: Keraminiai stalviršiai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, tad yra tinkami susilietimui su maistu. 

H3 Kiti ypatumai:

Priežiūra: keraminiai stalai nėra jautrūs sąlyčiui su maistu ir kitomis medžiagomis, tad galite ant jo gaminti, leisti vaikams piešti ar lipdyti molį. Po visko paviršių lengvai nuvalysite drėgna šluoste.

Stiklo keramikos stalai

Keramikiniai stalai nuo stiklo keramikos skiriasi sluoksniu stiklo, kuris pastorina ir taip sustiprina stalviršį. Standartiškai šie yra gaminami iš 8 mm storio grūdinto stiklo ir 5 mm storio sluoksnio keramikos ant viršaus. 

Stiklo keramikos stalas turi ilgesnius gamybos procesus, papildomų kaštų, tad yra brangesni, tačiau taip pat turi ir svarių privalumų.

Stiklo keramikos stalai yra mėgstami tų, kurie nori sukurti modernų prabangos įvaizdį, nori įsigyti kokybišką baldą su ypatingai lengva priežiūra. 

Labai populiarus stiklo keramikos variantas yra marmuriniai stalai (imitacija). Taip galite įsigyti bene identišką išvaizda marmuriniam stalui variantą pigiau. Stiklo keramikos stalai gali būti juodos, baltos, rudos, pilkos spalvų bei juodo ar balto marmuro imitacija.

H3 Stiklo keraminiai stalai – privalumai:

 • Ilgaamžiškumas: dar didesnis tarnavimo laikas nei keraminių stalų net ir naudojant intensyviai. Keramika su stiklu yra klijuojama specialia UV technika, kuri užtikrina ilgaamžiškumą. 
 • Atsparumas: didesnis atsparumas smūgiams ir kitiems mechaniniams pažeidimams.
 • Higieniški bei natūralūs: galimas sąlytis su maistu, o paviršius netinkamas bakterijoms daugintis. 
 • Ypatingas dizainas: plonas stalviršis ir skaidri briauna yra malonesni akiai ir estetiškai patrauklesni.

H3 Kiti ypatumai:

Priežiūra: stiklo keraminiai stalai nėra jautrūs sąlyčiui su maistu ir kitomis medžiagomis, tad galite ant jo gaminti, leisti vaikams piešti ar lipdyti molį. Po visko paviršių lengvai nuvalysite drėgna šluoste.

Stalai transformeriai (išskleidžiami stalai)

Stalai transformeriai gali būti išskleisti, taip padidinant jų ilgį ir pridedant papildomos vietos susodinti daugiau žmonių nei įprastai. Kai nesinori svetainėje laikyti milžiniško stalo, o žinote, kad jo progomis tikrai prireiks, jums idealiausiai tiks stalas transformeris. 

Išskleidžiami stalai turi 4 išskleidimo būdus, kurie priklauso nuo stalo formos ir papildomo dydžio. Ir visai nesvarbu, kurį stalą ar išskleidimo būdą išsirinksite – mechanizmai yra kokybiški ir itin lengvai naudojami.

Apvalūs išskleidžiami stalai yra bene populiariausi, nes susėdę žmonės prie išskleisto stalo ir toliau puikiai mato vienas kitą, vietoj to, kad jaustųsi labai toli ar užstotų kaimynus. Apvalus stalas transformeris sukuria draugišką aplinką bendravimui, suartėjimui ar bendroms veikloms.  

Stalai transformeriai (išskleidžiami stalai)

Aptarkime, kodėl gi apvalūs valgomojo stalai yra tokie geidžiami? Sakoma, kad apvalūs stalai sukuria lygesnį žmonių tarpusavio ryšį, kuris skatina bendravimą tarpusavyje. Taip yra todėl, kad apvalūs stalai yra aptakios formos ir visi sėdintys žmonės tampa matomi vienas kitam. 

Taip pat, apvalūs stalai užima mažiau vietos neturėdami aštrių kampų, ant kurių ar taip, ar taip nieko nededame. Aplink tokį stalą žymiai lengviau saugiai apeiti. Tai didelis pliusas šeimoms su vaikais – mažiau rizikos atžaloms susižaloti. 

Didžiulis privalumas, kurį dažnas pamiršta – apvalūs valgomojo stalai gali sodinti du, tris, keturis, penkis… bet kokį skaičių žmonių – o išdėstymas vistiek atrodys tobulai! Apvalūs stalai suteikia galimybę stalą dalinti į kiek tik norisi dalių, o lėkštės vis vien išsidėlios simetriškai. 

“Kėdės ir stalas” asortimente didelė dalis yra apvalūs išskleidžiami stalai. Jie turi visus išvardintus privalumus, kaip ir kiti apvalūs stalai, o priedu gali būti padidinti ir talpinti dar daugiau žmonių!

Dažnai užduodami klausimai apie stalus

Modernūs valgomojo stalai yra dažnas pasirinkimas. Jie minimalistinio dizaino su aukštos kokybės medžiagų deriniu – dažnai naudojant keramiką, stiklą ir metalines kojas. Modernūs valgomojo stalai atspindi šiuolaikinį dizainą, suteikia erdvės pojūtį, o kartu – funkcionalumą ir unikalumą. 

Kitiems labiau tinka klasikiniai valgomojo stalai. Šie išsiskiria elegancija, suformuota iš aukštos kokybės medžio, įprastai su išskirtiniais drožlių raštais ir detalėmis. Klasikiniai valgomojo stalai yra puikus pasirinkimas tradiciniam interjerui, kai norisi jaukumo ir rafinuotumo jausmo.

Virtuvės stalai yra svarbi bet kurios virtuvės dizaino dalis ir gali labai įtakoti patogumą bei funkcionalumą. 

Modernūs virtuvės stalai dažnai pasižymi ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir praktiškumu. Jie yra sukurti, kad atitiktų šiuolaikinius virtuvės poreikius – nelepūs, lengvai prižiūrimi. Modernūs virtuvės stalai paprastai turi lengvą konstrukciją, dažnai yra apvalūs, ne užima per daug vietos.

Kas liečia medžiagas, mediniai stalai virtuvei vieni iš populiaresnių. Jie gali suteikti šilumos ir jaukumo pojūtį virtuvėje, ypač jei naudojami natūralaus medžio stalai, kurie puikiai dera su kitais mediniais virtuvės elementais ar spintelėmis. 

Mediniai stalai virtuvei gali būti pagaminti iš įvairių medžio rūšių, tokių kaip ąžuolas, pušis, ar vyšnia, ir gali būti išskirtinio dizaino su įvairiomis tekstūromis ir spalvomis. Dažnai pasirenkami spec. aliejumi ar laminatu padengti stalai dėl lengvesnės priežiūros, nes neretai virtuviniai stalai būna naudojami kaip virtuvės tęsinys maisto gamybai. 

Kai kalba pasisuka apie dydį, dažnai išsirenkami būtent maži virtuviniai stalai. Jie kompaktiški, sutalpina bent 4 žmonių šeimą ir yra būtent tokio dydžio, kokio pakanka kasdieniam pavalgymui. 

Stalai su kėdėmis – dizaino sprendimas, kuris ne vienam tampa iššūkiu. Kad valgomojo stalai ir kėdės derėtų tarpusavyje, svarbiausia yra laikytis kelių principų:

 1. Suderinkite stalo ir kėdžių aukštį, kad kėdės pasislėptų po stalu, o atsisėdus keliai neliestų stalviršio. 
 2. Valgomojo stalai ir kėdės turi atitikti plotį – tai yra paskaičiuokite ar norimas kėdžių skaičius sutilps per stalo plotį.
 3. Nuspręskite ar jūsų valgomojo stalas ir kėdės derės tarpusavyje ar kontrastuos vienas kitą. Gražu, kai kėdės būna ryškių spalvų ir suteikia valgomajam charakterį.
 4. Virtuvės stalai su kėdėmis įprastai yra derinami tuo pačiu stiliumi ir labiausiai perkami kaip komplektas. 

Valgomojo stalas transformeris jums turi atitikti kelis kriterijus. Vienas jų – ištiesto stalo dydis privalo tilpti jūsų erdvėje, talpinti visus numatytus svečius, o kėdės atitikti jūsų gyvenamosios vietos dizainą, kad nenaudojant prie stalo, jos gražiai žiūrėtųsi kitose vietose. 

Prailginimo būdai yra ne toks svarbus kriterijus, nes visi atlieka savo darbą. Tad, susifokusuokite į išmatavimus ir dizainą.

Taip pat nuspręskite dėl formos – ar tai bus stačiakampis, ovalus ar apvalus stalas transformeris – pagal jūsų bendrą valgomojo dizainą.